Напивка 10.000 пати посилна од хемотерапијата!

By

Лимон и сода бикарбона е комбинација што може да спаси живот.

dobivaj vesti na viber

Еве го рецептот:

Постојат многу студии за тоа како сода бикарбоната и лимонот може да имаат голема корист за телото, пренесува beforeitsnews.com.

Дали сте знаеле дека лимонот и сода бикарбоната може да имаат посилно влијание и од хемотерапијата?

Комбинацијата на лимон и сода бикарбона е докажано посилна во убивањето на ракот отколку хемотерапијата. да бидеме попрецизни, речиси 10.000 пати! Зошто се крие ова од нас? Па, ќе се изгуби профитот, милијарди и милијарди долари што медицинската индустрија ги заработува секоја година.

Лимонот е докажано антиканцероген. Тој исто така има силно влијание против цистите и туморите. Факт е дека јужното овошје може да го убие ракот, особено кога е преполно со соединенија како што е д-лимоненот. Тој и сродните органски соединенија имаат значителна корист во студиите на животните против широкиот спектар на разни тумори.

И лимонот и содата се алкални, што значи дека може да ја нормализираат pH-вредноста на телото, што ќе го запре процесот на ширење на ракот.

Неодамнешната студија утврди дека консумирањето четири или повеќе порции од 150 грама јужно овошје секоја недела би можело да го намали ризикот од рак на дебелото црево и до 18 проценти, на стомакот до 31 процент, на устата 53 отсто и на грлото 58 отсто!

„Лимонот ги уништува канцерогените клетки кај 12 вида канцер. Тој го спречува ширењето на канцерогените клетки и има 10.000 пати посилно дејство од дрогата како што се „адријамицинот“ и хемикалиите што се користат во хемотерапијата, како и кај други опојни средства.

Хемотерапијата го напаѓа телото, го труе однатре. Тоа убива сè, само не и клетките на ракот. Имајќи го тоа предвид, обидете се со терапија која е природна и која нема да ве направи поболни.

Да не го споменуваме значењето на здравата храна и физичката активност!

 

 

Ќе ви се допадне

sunwin

tải sunwin sunwin.apk mới nhất game sunwin

sunwin.apk mới nhất

sunwin

sun win