Скрипаљ и неговата ќерка се отруени од семејството Ротшилд

By

Американскиот политиколог и аналитичар Дин Хендерсон за случајот „Скрипаљ“ директно го обвинува семејството Ротшилд, кое, како што вели, сакало да предизвика војна со Русија.

Хендерсон против општествената неправда се борел уште од 1985 година, кога патувал по воената разорна Никарагва и од тогаш посетил педесетина земји на шест континенти. Автор е на голем број  книги и трудови во кои ги разоткрива сплетките на врвот во американската и политиката на Западот воопшто.

Во текстот објавен на својот блог тој тврдел дека, по неуспехот на лажната истрага на Роберт Мулер, Ротшилд, преку своите луѓе во МI 6 измислил ефикасен пропаганден инструмент за да го оправда нападот над Русија. Наводно веста за труењето на Сергеј Скрипаљ брзо се раширила на насловните страници на главните медиуми. Секој кој ќе се осмелил да го постави прашањето или да побара докази за руското мешање во тој случај многу брзо бил оспоруван и бил прогласуван за непријател на државата.

За тоа сведочат и карикатурите кои ги објавиле Би-би-си, на кои има фотографија од британскиот лабуристички лидер Џереми Корбин залепен на ѕидините на Кремљ.

Потоа Мосад ги испраќа своите сили во Лондон за  Корбин да биде прикажан како антисемитист. Во САД, додека републиканците и демократите инсистирале да се одбрани британската круна, Трамп се воздржувал од критикување на Русија сè додека не му биле покажани „доказите“.

Трамп дури отишол чекор понатаму, со тоа што му честитал на Владимир Путин за изборната победа во Русија. Потоа американската елита почнала да крева прав за порнодивата Сторми Даниелс, за тоа дека актерката во емисијата „60 минути“ зборувала глупости и тврдела дека Доналд Трамп имал сексуални односи со не, и дека за да молчи за аферата наводно ѝ платил 130.000 долари, а таа за возврат не смеела да открие ниту една доверлива информација за Трамп.

Наредниот ден Трамп влегол во автомобилот на господин Ротшилд. Потоа веднаш се одлучил на протерување на руските дипломати и се солидализирал со повеќе од половина Европа.

Путин победил на изборите со мнозинство од 77 % од 67% на Русите кои излегле на гласање, со што претседателските избори се претвориле во плебисцит поддршка на рускиот народ кон својот претседател. Меѓународните набљудувачи веднаш ги потврдиле овие резултати.

Оттука кланот Ротшилд и нивните најблиски пријатели не можат да го мразат Владимир Путин, а  истовремено да не ги презираат Русите, кои виделе како е да се живее под управата на „Голдман Сакс“ во 1998 година. Таа година околу 70 милиони Руси буквално биле исфрлени на улица, додека во 1989 година пред  ЦИА и Борис Елцин да ја уништат руската држава, два милиони Руси биле сиромашни и немале пари за стан, храна, школување на децата, лечење и основни животни потреби.

На чело на военохушкачката елита на слугите на Ротшилд, како што тврди Хендерсон, стои Атланскиот сојуз, чии членови ја повторуваат лагата за Скрипаљ во медиумите. Атланското мнозинство е чедо на Атланската унија и не е случајно што НАТО денеска повикува на општа мобилизација на САД и Европа за одбрана од „рускиот агресор“.

Атланската унија ја отворила својата прва канцеларија во Америка во простор кој во Њујорк го донирал Нелсон Рокфелер. Секоја година од 1939 до 1976 година пред Конгресот е претставена резолуција на Атланскиот сојуз со која се бара укинување на Декларацијата за независност и Новиот светски поредок. Две години подоцна, во 1941 година се случил нападот на Перл Харбор.

Пред тој круцијален настан поголемиот дел од Американците се спротивставиле во влегувањето во Втората светска војна. Черчил и британската круна биле спасени кога американското јавно мислење радикално се променило и САД конечно влегле во војна со Тројниот пакт.

Атланското мнозинство е уште една од филијалите на Кралскиот институт за надворешни работи, основано во 1961 година, за да го промовира овој вид  „соработка“ меѓу Северна Америка и Европа. Во 2009 година неговиот претседател Џејмс Џонс поднесува оставка и станува советник на Обама за национална безбедност.

Неговиот наследник на чело на Атланскиот сојуз бил Чак Хагел, кој поднел оставка за да стане секретар за одбрана на Обама. И другите функционери во администрацијата на Обама, како што е Сузан Рајс, Ерик Шинсеки, Ен Мари Слотер и Ричард Холбрук, познат и како архитектот на распадот на Југославија, кои претходно работеле во Атланскиот сојуз.

Поранешниот советник за национална безбедност, генерал Брент Скрокрофт, бил претседател на Атланскиот сојуз до 2014 година, кога го наследнил поранешниот амбасадор во Кина и поранешниот гувернер на Јута, Џон Хантсман, актуелниот американски амбасадор во Русија.

Банкарскиот клан Ротшилд и нивните роднини во Лондон во текот на историјата оствариле огромна финансиска и политичка добивка со тоа што Русија и САД се држеле во постојана напнатост. За нив нема ништо попрофитабилно од светска војна, тврди Хендерсон. Можеле да ги вовлечат САД во светска војн, поради наивноста на американскиот народ.

Постојат минимални шанси денес Американците да не се повеќе од оние од 1941 година затоа што воениот клан Ротшилд и нивните ополмоштеници многупати покажале дека најважно им е да добијат  моќ и влијание во светот. За остварување на таа цел потребно е предизвикување светска војна. За нив тоа не е никаков проблем затоа што историскиот момент во кој живееме е многу опасен, констатира Хендерсон на својот блог.

 

Ќе ви се допадне