Дневен хороскоп за петок, 23-ти февруари

ОBЕН
Не заборавајте да одите на договорениот состанокот за финансирање на мал бизнис на вашите најблиски. Помогнете им, без да им давате заем, бидејќи ќе ги направите ваши непријатели. Треба да избегнувате непромислени дејствија и инвестиции. Нема да ви недостасуваат потешкотии, но ќе ги надминете без проблеми.

БИК
Вашата потрага по финансиска стабилност и слободата да изберете како да го продолжите вашиот пат во кариерата се реални. Не претерувајте за да не им станете досадни на колегите. Не споделувајте ги вашите намери пред да договорите сè, бидејќи ќе го привлечете вниманието на вашите непријатели.

БЛИЗНАЦИ
Новите познанства ќе бидат полезни за вас. На работното место бидете внимателни и не попуштајте на охрабрувања да инвестирате во туѓ проект со нејасни параметри. Одржувајте ги договорените деловни состаноци на ручек или на вечера, доколку се поврзани со идна намера да земете заем за развој на сопствен бизнис.

РАК
Очекувајте ден на изненадувањата. Завршете ги финансиските обврски. Промените се во ваша полза. Не трошете го вашето време разговарајќи со непознати луѓе кои ви здодеваат. Патувањата кои сте ги договориле на овој ден ќе бидат успешни.

ЛАВ
Денот ви овозможува да се подготвите за претстојното патување. На работното место завршете ги започнатите задачи. Избегнувајте критики. Одлучноста ви помага да се справите со вашите должности. Помошта од вашите колеги ќе ви помогне да го избегнете вашиот неуспех.

ДЕВИЦА
Отворете нова страница во врска со вашите финансиски работи. Ве очекуваат промени и изненадувања – пријатни и непријатни. Прифатете го непријатното како предизвик и ќе успеете. Бидете внимателни кога давате ветувања, особено ако се поврзани со заеми за пари и деловни познанства.

ВАГА
Вашата кариера се движи во вистинската насока. Во утринските часови имате итни, но и непријатни состаноци. Сепак, имајте разговори кои ќе ви го отворат патот до успехот. Бидете коректни и барани. Не трошете го времето со споредни задачи кои ви пречат во директната работа и ви ја лишуваат можноста за самоизразување.

ШКОРПИЈА
Отворениот разговор со вашите најблиски ќе ви помогне да избегнете тензија меѓу вас. Патувањето ви носи успех. Очекувајте приход кој, исто така, е високо признание за вашите можности. Разговарајте со претпоставените и со колегите. Слушајте ги нивните предлози и согласете се со нив бидејќи тие се во ваша полза.

СТРЕЛЕЦ
Доколку не покажете доверба во колеги, кои не ги познавате а тие упорно доаѓаат до вас, успехот ќе ве изненади до пладне. Бидете одговорни за вашите должности. На работното место бидете прецизни во извршувањето на задачите што ви се доделени. Бизнисмените не треба да ги планираат претстојните инвестиции.

ЈАРЕЦ
Ќе уживате во успесите, особено во материјална смисла. Доволни се за да го испланирате следниот месец, задоволни од постигнатото, а дел од нив да одвоите за да ги платите даноците за изминатата година, за да не бидете казнети. Ќе дознаете вистини за вашите колеги кои ќе ве принудат да го преиспитате односот со нив.

ВОДОЛИЈА
На работното место успехот ви доаѓа уште наутро. Тоа е неочекувано, но ве тера да сакате да бидете активни. Напорите го привлекуваат вниманието на вашите колеги, кои ќе ве поддржат. Разумно пристапете кон вашите должности. Побарајте ги самите вистинските решенија.

РИБИ
На работното место не се оптоварувајте со обврски кои тешко дека ќе ги завршите навреме. Може да заостанете со вашите задачи, имено тие ви носат приход, кој не е за занемарување. Доколку влезете во конфликт со колегите, тешко ќе го измазнете. Прифатете помош ако сакате да се справите со вашите задачи.

Scroll to Top