Домашен намаз од ореви

By

Состојки:

dobivaj vesti na viber

1 шолја индиски ореви
10 јатки ореви
сок од лимон
3 лажици маслиново масло (или повеќе ако мислите дека е премногу густо)
¼ чаши вода
лажичка сенф
лажичка куркума
сол и бибер по вкус

Подготовка:

Индиските ореви потопете ги во вода неколку часа. Исцедените индиски ореви ставете ги во блендер. Додадете сок од лимон, масло, сенф, вода, куркума и јатките ореви. Додадете сол и бибер по вкус или можеби повеќе сок од лимон. Блендирајте додека да добиете мазна смеса.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven My Hero Academia Season 3

anime sites TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AnimeHeaven The Strongest Sage with the Weakest Crest Episode 12

english anime AnimeHeaven My Hero Academia Season 3

AnimeHeaven My Hero Academia

tải go88