Домашна маска против старечки дамки на кожата

By

Со стареењето, кожата ја губи нејзината еластичност, а изложеноста на сонце доведува до појава на непријатни старечки дамки. Иако од нив не можете целосно да се ослободите, можете да ги направите побледи со домашна маска.

dobivaj vesti na viber

Измешајте 1 супена лажица квасец со 1,5 кафена лажица исцеден сок од лимон. Добиената маска нанесете на местата каде имате старински дамки, на лицето или рацете и оставете ја да дејствува половина час. По 30 минути, измијте ја смесата со млака вода и на крај нанесете навлажнувачка крема на кожата.

Ќе ви се допадне