Ако не јадеме животни, ќе нема ни корона: Карлеуша го најде чарето

By

Пејачката Јелена Карлеуша овие денови додека е во изолација повеќе време поминува со своите фанови дружејќи се преку социјалните мрежи. Освен топлес-фотографиите, вчера дојде до друг заклучок, па објави на Инстаграм.

„Корона, свински и птичји грип, како и многу други смртоносни вируси не би постоеле да не јадеме животни. Моето предвидување е дека за 10 или 20 години луѓето ќе станат потполно вегани“, вели српкската пејачка .

 

Ќе ви се допадне