Бизнисмен од Ниш ја прави најскапата свадба на Балканот, ќе пеат Цеца и Аца Лукас

By

Нишкиот контроверзен бизнисмен Бранислав (Брано) Мичуновиќ на 4 ноември организира голема свадба за својот син Ѓорѓе во елитен австриски хотел.

❤️

A post shared by Djordje (@djordjemicunovic) on

Како што се дознава, гости ќе бидат најголемите српски фолк-ѕвезди Цеца и Аца Лукас, кои приватно се пријатели со Мичуновиќ.

❤️❤️

A post shared by Djordje (@djordjemicunovic) on

Ѓорѓе со својата избраничка Зорана, некогашна манекенка, има син, а судбоносното „да“ ќе го изговорат речиси пред 800 гости.

Ќе ви се допадне

Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 212 at Crunchyroll crunchyroll 14 day free

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) Episode 1 (https://funimationfree.com/m/7BeG/ep-1) at website https://funimationfree.com funimation playstation