Бремена Ана Севиќ ја откажа свадбата

By

Поранешната сопруга на Дарко Лазиќ, пејачката Ана Севиќ, ја откажа свадбата со својот свршеник Даниел. Причината за ова е короната и многуте нови заразени во Србија. Ана вели дека иако е бремена, повеќе би сакала детето и гостите што треба да дојдат да бидат безбедни наместо да прави свадба на која некој може да се зарази со Ковид-19.

Српската пејачка вели дека не ѝ пречи да почека.

Документот за брак за мене е апсолутно неважен за среќа затоа што знам од претходното искуство дека тоа, за жал, не значи ништо во денешно време, не го предвидува тоа што порано беше бракот. Сепак, јас и Даниел сакавме да имаме свадба и да славиме со нашите семејства, но ќе почекаме“, рекла таа за „Блиц“.

Ана, која од бракот со Дарко ја има ќерката Лорена, повторно чека девојче.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime gogoanime bleach: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://gogoanime.be/m/vD66) Episode 13

ANIMEFLIX animeflix hunter x hunter 2011: Attack on Titan Season 3 Episode 12