Давид откри што планира да направи за Александра и нејзината ќеркичка

By
Пејачот донесе одлука која, судејќи според неговите зборови, за ништо нема намера да ја промени.

dobivaj vesti na viber
Александра Суботиќ и Давид Драгојевиќ започнаа заеднички живот во нејзината куќа во Калуџериќ, нешто што го потврдија и во емисијата „Запознајте ги паровитее“, во која синоќа гостуваа.

 

Foto: Telegraf

„Супер! Таа е прекрасно дете“, изјави Давид кој донесе важна одлука. Како што истакна, доколку тоа е можно, планира да го посвои и детето на Александра.

Foto: Telegraf

„Сакам да им овозможам се. Таа и Александра заслужуваат подобар живот. Не заслужија тежок живот. Сакам тоа да го променам и да им го овозможам тоа што е. Тоа што секое дете го заслужува, татко, таковска фигура. Јас предложив да ја посвојам Александра, да ја признаам и да се води како мое дете“, изјави Давид.

Инаку, таткото на детето Александар Чабаркапа, не ја признаваше ќеркичката, така да малата го носеше презимето на мајка и.

 

Ќе ви се допадне

go88 không rút được tiền

sunwin online