(Фото) Маскенбал во домот на Ѓоковиќ, тенисерот како капетан Кука

By

Додека спортот во целиот свет е запрен поради пандемијата на коронаирусот, сите играчи се во карантин. Исклучок не е ни Новак Ѓоковиќ, кој додека е во изолација реши да направи маскенбал во својот дом и да се забавува со своите деца, синот Стефан и ќерката Тара.

Тенисерот се преправи во капетан Кука, главниот негативец во романот „Петар Пан“. Ѓоковиќ се послужи со старо цеде и лажичка во раката, а фотографијата што ја објави на социјалните мрежи за кратко време се рашири низ целиот свет.

„Моја верзија на капетан Кука“, напиша Ѓоковиќ под објавената фотографија.

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao animedao seven deadly sins: Naruto: Shippuden Episode 500

WCOStream the flintstones wcostream: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 24