(Фото) Пријовиќ во бело, нежна за крштевката на синот

By

Пејачката Александра Пријвоиќ и Филип Живојиновиќ му направија кршетвка на синот Александар.

Церемонијата се одржа во храмот „Свети Сава“ во Белград, на која беа семејствата и блиските пријатели на Пријовиќ и Живојиновиќ. Александра рече дека тоа бил емотивен момент за неа и дека плачела цело време.

За ова прилика, фолк пејачката одлучи да облече бела комбинација односно бел фустан во комбинација со голема сива ташна и сиви чевли.

За потсетување, Александра и Филип поради корона вирусот ја откажаа прославата за 1виот роденден на Александар.

 

 

 

Ќе ви се допадне