(Фото) Вељко и Богдана го крстија синот и објавија прва слика од бебето

By

Вељко и Богдана Ражнатовиќ денеска му направија крштевка на синот Жељко во храмот Свети Сава во Белград. На крштевката присуствуваа само членовите на најблиското семејство и кумот на бебето.

dobivaj vesti na viber

„Денес, на големиот српски празник, го крстивме нашиот наследик. Куме, нека е со среќа. Правете деца и воспитувајте ги добро“, напиша меѓу другото Вељко, кој објави прва слика од синот на Инстаграм.

Слика од бебето објави и Цеца. Секогаш да си ни здрав, среќен, успешен, сакан, да пораснеш во човек со големо срце и сите да сме горди на тебе“, напиша таа.

За потсетување, Богдана се породи на 3 јуни. Бебето го доби името по покојниот дедо, а сопруг на Цеца, Жељко.

Ќе ви се допадне