Глумецот Бранко Видаковиќ уапсен со хероин

By

 

Српскиот актер Бранко Видаковиќ е уапсен вчера , откако полицијата кај него нашла  30 грама хероин. Веста ја пренесоа српските медиуми. Тој не бил сам, уапсен и неговот пријател, и засега се задржани во притвор.

Ќе ви се допадне