Лекари од публика ја спасуваа српската глумица Слобода Миќаловиќ

By

Додека српската глумица Слобода Миќаловиќ за време на претставата „Лоренџачо“ глумела дека умира, а актерите околу неа изгледале загрижено, на сцената се качила докторка од публиката која сакала да ѝ укаже лекарска помош, пишуваат српските медиуми. Претставата се одржала во Ужица, на втората натпреварувачка вечер на „Југословенскиот театарски фестивал“.

Во една од сцените Миќаловиќ почнала да мавта со рацете како да не ѝ е добро, паднала и се фатила за актерот Бранислав Лечиќ. Во тој миг публиката почнала да вреска, некои од присутните станале на нозе и почнале да викаат: „Неа навистина не ѝ е добро! Помогнете ѝ!“. Веднаш потоа на сцената се качила докторка, началник на Одделот за неврологија во болницата во Ужице, која сакала да ѝ помогне на Слобода. Во тој момент, еден од глумците ја прегрнал докторката и ѝ покажал дел од сценариото на својот мобилен телефон, па таа сфатила дека сè е тоа дел од претставата, а дека Слобода одлично ја одглумила сцената.

За потсетување, Слобода е сопруга на глумецот Војин Ќетковиќ. Позната е по улогите во филмот „Зона Замфирова“ и сериите „Ранетиот орел“ и „Непобедливо срце“.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Episode 13

AnimeHeaven: Pokémon anime episode 169 online free at https://animeheaven.pro weathering with you animeheaven

Website https://wcostream.cc: Watch Natsume's Book of Friends Season 5 wcostream Episode 11 anime

Bitrated: https://www.bitrated.com/animefreakws

Myanimelist: https://myanimelist.net/profile/animeflixnl