Лукас ја понижи вереницата на Шашиќ, а сега Катарина жестоко возврати

Вереницата на Жељко Шашиќ не можеше да ги премолчи навредите на Аца Лукас, во отвореното писмо кое го објави на Фејсбук, и одговори на се што Шашиќ зборуваше за него и Соња Вуксановиќ.Како што веќе пишувавме, Лукас го нарече пациент, ретарда, а ја спомена и неговата вереница, Плејбој зајчицата Катарина Лазиќ.

„На твое место, јас одамна би меркал некое дрво да се обесам. Наместо да се занимаваш со својата музика, ти се занимаваш со мојата жена. Ало ретардо, ти и јас немаме никакви сличности и немој да не ставаш во ист кош. Иди бре и глуми го Хју Хефнер, и остави не на мира“, порача Лукас.

И додека Шашиќ му одговри да му се „симне од онаа работа“, Катарина беше поречита.

„Ми беше премногу сурово да го коментирам човекот кој има 160 сантиметри. Би ве замолила вас „господа“, селебрити, главни актери на ТВ новели, да не ме ставаат во уста, срам ми е“, порача Лазиќ за Свет.

 

 

Комплетното отворено писмо на Аца Лукас, прочитајте го на следниот линк:

Scroll to Top