Мишо Ковач повторно итно хоспитализиран

By

Пејачот Мишо Ковач синоќа повторно бил итно хоспитализиран на Одделението за пулмологија, пренесуваат медиумите. Неговото семејство и пријатели велат дека пред два дена тој имал висока температура, а дури вчера по него дошло возило од Итна помош.

Лекарите се сомневаат дека во прашање е воспаление на белите дробови, но дека е во почетен стадиум. Тој бил тестиран и на коронавирус, но, како што соопштиле, и неговите и резултатите на неговата сопруга Лидија биле негаитвни.

За потсетување Мишо заврши во болница и на крајот на октомври, а лекарите по неколку дена донесоа одлука да го пуштат на домашно лекување.

Мишо Ковач хоспитализиран поради проблеми со дишењето

Ќе ви се допадне

watch animes. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime streaming Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

ANIMEFLIX DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 24

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

english anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat