Обвинение за силување против професорот по глума Мика Алексиќ и продолжен притвор

By

Вишото јавно обвинителство во Белград поднесе обвинение против професорот по глума Мирослав (Мика) Алексиќ, пренесуваат српските медиуми.

Обвинението се однесува на неколку кривични дела, и тоа: две продолжени кривични дела силување, две кривични дела силување и пет кривични дела недозволени полови дејства, кои се на штета на седум оштетени.

Алексиќ ги снимал жртвите, им кажувал дека така се вежбаат еротски сцени

Обвинителството бара и да се продолжи неговиот притвор за што треба да одлучи Вишиот суд во Белград. Поради заштита на приватноста на учесниците во постапката, предложено е јавноста да биде исклучена во текот на главниот претрес, информираат српските медиуми.

Познатиот професор по глума, Алексиќ, беше посочен како силувач од страна на негови ученички актерки, а прва јавно проговори Милена Радуловиќ.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime sites: Dragon Ball Z (Dub) Episode 291

AnimeHeaven anime in heaven: Watch Attack on Titan Episode 5