Почина писателката Исидора Бјелица

By

Денеска, попладнево во Белград почина писателката Исидора Бјелица, пишува Пинк.рс. Исидора која со години се бореше со тешката болест, починала во домот на нејзините родители во Нов Белград.

Веста за нејзината смрт ја потврди нејзината сестра. Исидора за нејзината болест често пишуваше во нејзините книги, но и говореше во јавноста.

 

Ќе ви се допадне