(Видео) Милан Калиниќ ги изгуби нервите учејќи со син му

By

Српскиот водител Милан Калиниќ ги изгуби нервите обидувајќи се да му објасни на својот син Вук ѝ да му помогне во решавањето на една математичка задача.

Поради коронавирусот училиштата се затворени, па Калиниќ е само еден од многуте кои се наоѓаат во самоизолација, откако во Србија е прогласена вонредна состоба поради коронавирусот.

Тој со сопругата се обидуваа да му помогнат на детето во решавањето на неговите школски задачи.

Целата ситуација ја сними сопругата на Калиниќ, која се обиде да го смири откако тој ги изгуби нервите. Калиниќ почна да му вика на Вук затоа што не знае да ја реши задачата.

Голем број корисници на „Твитер“ го осудија ваквиот начин на однесување на Калиниќ.

„Ако не знае да му објасни, подобро нека молчи, нека не го трауматизира детето. Јадно дете, татко му урла, мајка му снима и се смее. Педагошко лудило на мозокот“, биле некои од коментарите.

„Баталете ја семејната идила, еве ви реална приказна од изолацијата! Короно, спасувај!“, се пошегува Милан во описот на видеото.

 

Ќе ви се допадне