(Видео) Мирко Цетински запеа на свадбата на Тони: Тато, ме изненади, но се снајдов

By

Пејачот Тони Цетински минатиот викенд се ожени со 15 години помладата Дубравка Дујак. Свадбата се одржа во Опатија, а по црковната церемонија, младенците се забавуваа со гостите во познат ресторан. Таткото на Тони, Мирко Цетински, во еден момент стана и им ја испеа „О соле мио“. Тони објави видео и вели дека се изненадил кога Мирко почнал да пее.

„Драг тато, ти благодарам за овој спонтан и едноставен момент за долго паметење. Ме изненади, но некако се снајдов“, напиша Цетински, кој запеа заедно со татко му.

За потсетување, песната „О соле мио“ е на Џовани Капуро, а е изведена од голем број еминентни уметници како Енрико Карус, Роуз Понсел и нејзините сестри Кармел, Андреа Бочели, а Марио Ланза и Лучијано Павароти освоија Греми во 1980 година за најдобра вокална изведба.

Тони Цетински се ожени на 52 години: Ова е Божја љубов

Ќе ви се допадне

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

FLCL Episode 6

Website https://animeheaven.pro: Watch Noragami OVA animeheaven Episode 2 one piece anime heaven

AnimeFreak: Tower of Druaga: The Aegis of Uruk anime episode 12 online free at https://animefreak.ws watch animes

Lazi: https://lazi.vn/user/gogoanimelol

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimebe