(ВИДЕО) Ова не го може ни Чак Норис! – Ќе треснете на земја, кога ќе видите што се прави Милан на тренинг

By
Милан Калиниќ ги воодушеви сите со своите способности, и покажа дека е вистински ѕвер.Актерот и водител Милан Калиниќ се посвети на тренинзите и спортскиот живот повеќе од кога било претходно, па покажа дека е во завидна форма и дека има неверојатна сила.

dobivaj vesti na viber

Тоа што Калиниќ го објави на Инстаграм беше воодушевување за многумина, бидејќи Милан овој пат навистина се подготви за летото.

Актерот ги комбинираше вежбите, а од видеото од теретаната кое го подели со обожавателите се воодушевија сите.

 

Погледнете како изгледа еден негов тренинг, и ќе ви биде јасно поради што после ова доби еден грст пофалби:

Otprilike(da se dorade detalji neki)

A post shared by [email protected] (@kalinic.milan72) on

„Оприлика… да се доработат некои детали“, напиша Калиниќ, а во еден од коментарите имаше: „Браво, па ова не го прави ни Чак Норис!“.

 

 

Ќе ви се допадне