ТВ

Даниел Данн: Поради забраната за македонска музика, го одложувавме видеото за „Саншајн“

„Саншајн“, новата песна на Даниел Данн и Марга Соул, иако се снимаше лани, годинава доби видеоспот. Музичката приказна е спакувана во триминутно видео снимано на …

Даниел Данн: Поради забраната за македонска музика, го одложувавме видеото за „Саншајн“ Прочитај повеќе »

Влатко Лозаноски за Репортер: Наскоро ќе се женам

Во новото видео за песната „Ова лето ќе се памти“, Влатко Лозаноски, заедно со манекенката Ана, успеаја преку љубовни сцени да доловат летна романса. Летото, …

Влатко Лозаноски за Репортер: Наскоро ќе се женам Прочитај повеќе »

Дани Димитровска со нов сингл и спот: Моето Скопје e валкано ама полно со емоции

За новото видео на поп-рок пејачката Дани Димтровска, во кое е раскажана приказната за Скопје во 1962 година, се искористени кадрите од документарецот на Бранко …

Дани Димитровска со нов сингл и спот: Моето Скопје e валкано ама полно со емоции Прочитај повеќе »