Австралискиот пејач кој ја расплака Рита Ора, ужива како сирена на Сплит

By

Австралискиот пејач и перформер Шон Милеј Мур, летово плови низ Јадранот со едрилица која ја изнајмил со неговите пријатели преку агенција. Пејачот од Сиднеј се пофалил на социјалните мрежи како плови низ Сплит и околината, а за таа прилика Мур се облекол како сирена.

Австралиецот навлекол еластиен материјал со перја во облик на опашка и застанал на оградата на едрилицата.

„Уживаме и се забавуваме, поводот во Хрватка е незаборавен“, изјавил Мур.

Шон се пофалил дека го прошетал половина свет за да во 2015 година стигне на аудиција за британскиот X Фактор. Прво жирито и гледаите ги изненади со несекојдневниот сајлинг, а потоа ја испеа песната The Show Must Go On, песната од Queen.

На крајот на изведбата, дел од жирито и фановите меѓу кои беше и светската пејача Рита Ора заплакаа. Иако беше еден од фаворитите, на крајот пејачот заврши на 10. место. Тој го издаде и својот албум Seann Miley Moore, а во видеото за песната „Сан Мигел“, исто така носи опашка од сирена.

Ќе ви се допадне