„Баш си личиме“ – Џенифер Лопез ja запозна својата двојничка

By

Светската пејачка Џенифер Лопез ја запозна Кони Пена, девојката која неверојатно наликува на латино ѕвездата. Лопез вели дека сега и таа исто како и Анџелина Џоли и војвотката Меган Маркл, си ја запознала својата двојничка.

„Баш си личиме“, изјавила Џенифер пред новинарите.

„Конечно добив можност да ја запознаам легендата, мојата икона и жена која ме мотивираше и толку влијаеше на мојот живот. Овој ден ми го промени животот“, напишала Кони под фотографијата со Џенифер на „Инстаграм“.

 

 

Ќе ви се допадне