Берни Еклстон ќе стане татко на 90 години

By

Поранешниот прв човек во Формула 1, Берни Еклстон, ќе стане  татко на 90-годи. Тој го чека четвртото дете, прво во бракот со Фабијана Флоси.

Британскиот милијардер, кој веројатно е најпознатиот претседател во Ф1, е во брак со 46 години помладата од него Флоси.

Еклстон има три брака зад себе и три деца. Британецот беше еден од основачите на Асоцијацијата на Формула 1 контруктори (FOCA) во 1974 година, заедно со легендите Френк Вилијамс, Макс Мозли, Кен Тајрел, Колин Чепмен и Теди Мејер и е еден од најзаслужните за подемот на Формула 1.

Ќе ви се допадне

Watch Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) Episode 1 (https://animeheaven.pro/m/PPB5/ep-1) at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven website

My Hero Academia (Dub) (https://gogoanime.be/m/MWP9) Episode 13 at GoGoAnime gogoanime pro