Бил Клинтон ќе говори на погребот на Арета Френклин

By

Поранешниот претседател Бил Клинтон, кој долги години одржуваше пријателски односи со кралицата на соул музиката Арета Френклин, ќе биде меѓу говорниците на нејзиниот погреб на 31 август, пренесоа американски медиуми.

Другите говорници ќе бидат поранешниот главен обвинител Ерик Холдер, музичкиот магнат Клајв Дејвис, свештеникот Џеси Џексон, градоначалникот на Детроит Мајк Дуган, музичарот Смоуки Робинсон и други.

Кралицата на соул музиката почина на 16 август на 76 години од рак на панкреасот. Погребната церемонија ќе биде во црква во Детроит. Френклин ќе биде погребана на локалните гробишта.

На погребот ќе пеат Стиви Вондер, Шака Кан, Фејт Хил и други.

Ќе ви се допадне

Hunter x Hunter (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/4zLV) Episode 148 at website https://kissanimeonline.com your lie in april kissanime

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (https://animefreak.ws/m/avQk) Episode 26 at website https://animefreak.ws. See more animefreak attack on titan