Борис Џонсон по петти пат стана татко

By

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата вереница Кери Симонс објавија дека станале родители на здраво момче. Кери се породи рано утрово во болница во Лондон. Нивниот портпарол истакна дека ова е нивно прво заедничко дете и рече дека и мајката и бебето се во одлична состојба, пренесе британски „Сан“.

„Премиерот и г-ѓа Симонс се воодушевени со добивањето на синот“, рече тој, додавајќи дека и двајцата им се заблагодаруваат на одличниот медицински персонал во болницата.

Борис Џонсон од претходните бракови има уште четири деца.

Ќе ви се допадне

https://animefreak.ws anime freak attack on titan

AnimeDao: Absolute Duo anime episode 12 online free at https://animedao.nl animedao twitter

4Anime: Pikotaro's Lullaby La La By (TV) anime episode 9 online free at https://4anime.biz blood c 4anime

Watch anime online for free at WCOStream watch anime online

Dribbble: https://dribbble.com/animefreakws/about

Telegra: https://telegra.ph/KissAnime-Watch-Anime-Online-06-09