Бритни Спирс го тужи татко ѝ Џејми и бара да не ѝ биде старател

By

Поп-ѕвездата Бритни Спирс поднесе тужба против својот татко Џејми со која бара тој веќе да не биде нејзин старател и да не ги контрола нејзините финансии. Таа бара наместо него, со финансиите да раководи независен сметководител, стои во судските документи.

Новиот адвокат на Бритни, Метју Розбенгарт, минатата недела рече дека презел агресивна и брза акција да го отстрани од посебниот надзор Џејми Спирс. Сега поднесе тужба пред Судот во Лос Анџелес и бара сметководителот Џејсон Рубин да биде главен финансиски управител на имотот на Спирс, кој вреди 60 милиони долари.

Според Розбенгарт, Бритни сега може да избере кој ќе ја застапува и да назначи кој ќе управува со нејзината состојба. Адвокатот на Џејми, пак, рече дека таткото на пејачката нема доброволно да се повлече од старателството.

Новото рочиште е закажано за 29 септември.

 

Ќе ви се допадне

Watch Space Pirate Captain Harlock Episode Full

KissAnime: Onmyoji - Hundred spirits kindergarten Season 2 anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime fairy tail

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeheaven.pro: Watch DOTA: Dragon’s Blood animeheaven Episode 8 dr stone anime heaven

Pozible: https://www.pozible.com/profile/animefreakws

Forum yealink: http://forum.yealink.com/forum/member.php?action=profile&uid=161570