Четири години од смртта на Хју Хефнер: основачот на „Плејбој“ плати за да биде погребан до Мерилин Монро

By

На 27 септември во 2017 година, на 91-годишна возраст почина најголемиот плејбој на светот, Хју Хефнер. Тој е роден е во Чикаго, како прва професионална работа е забележана во култното списание „Есквајер“. За “Плејбој’ според неговите изјави почнал да пишува тексови во својата кујна, а за кратко време ова списание ќе биде најпродавано на глобално ниво, а во 70-те ќе достигне тираж од седум милиони примероци.

Основачот на магазинот „Плејбој“ даде 75.000 долари за да биде закопан покрај Мерилин Монро на гробиштата Вествуд меморијал парк, каде што се закопани некои од најголемите филмски и телевизиски ѕвезди.

Мерилин се соблече за насловната страница на „Плејбој“ далечната 1953 година и тој број на магазинот е продаден во 50.000 примероци за рекордно кусо време.

Ќе ви се допадне

AniWatch: Grappler Baki anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime free

X²: Double X Episode Full

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Ignitiondeck: https://ignitiondeck.com/id/dashboard/?backer_profile=100541

Catchafire: https://www.catchafire.org/profiles/1642841/