Дејвид Гета ги покажа мускулите

By

Еден од најпознатите светски ди-џеи, Дејвид Гета, заедно со неговата 27 години помлада девојка манекенката Џесика Ледон, во моментов се на одмор во Мајами.

Двајцата биле забележани од страна на големиот број на минувачи за време на нивните прошетки по плажите.

Џесика и Дејвид, за прв пат во јавноста се појавија заедно во 2015 година на свечена вечера одржана во чест на кубанскиот претседател Раул Кастро.

Во јавноста се зборува дека се верени поради прстенот кој манекенката го носи на раката. Гета пред Џесика бил во брак со Кети Гета, со кого ги има 13 годишниот син Тим и 9 годишната ќерка Енџи.

 

Ќе ви се допадне