Џеф Безос го промени имиџот па сега сите му велат дека личел на познатиот рапер Питбул

By

Милијардерот Џеф Безос објави нова слика со девојка му Лорен Санчез, а поради неговиот нов имиџ сите му велат дека многу личи на славниот рапер Питбул.

Безос носеше тесна кошула со шарени бои, а поради неговите мускули, многу му напишаа дека потсетувал на Питбул.

„Се колнам, на почеток си помислив дека ова е Питбул. Ретка фотографија од Џеф Безос на натпревар за најдобро имитирање на Питбул“, му напишаа некои од нив.

Безос се пофали дека за Нова година си поминал убаво со Лорен.

„Синоќа убаво си поминавме со семејството. Бевме на диско забава. Новата година е одлично време за броење и фокусирање на личниот раст, обновување, преродба и внимателно внимание на секој момент од нашиот живот. Добро и лошо. Сето тоа. Прославете и растете“, рече Безос.

За потсетување основачот на „Амазон“ во 2019 година се разведе од Мекензи Скот, а тој развод го чинеше околу 40 милијарди евра.

 

Ќе ви се допадне

english dubbed anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 3

ANIMEFLIX Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 12

My Hero Academia

online anime Redo of Healer

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 25