Џек Николсон првпат се појави во јавност по две години

By

Легендарниот холивудски актер Џек Николсон (84), по речиси две години првпат се појави во јавноста, на кошаркарски натпревар на Лос Анџелес лејкерс. Актерот, кој не крие дека е голем фан на Лејкерси, на натпреварот дошол со синот Реј, а седеле веднаш покрај теренот.

„Изгледаше дека Џек е среќен што се врати на натпреварите на омилениот тим“, пишуваат американските медиуми.

Покрај славниот актер, на натпреварот беа и Адел, Ашер, Џастин Бибер, Кевин Харт, Џејмс Корден, Лил Вејн и многу други ѕвезди.

За потсетување, Николсон последен пат бил виден во јавноста во јануари 2020 година, кога, исто така, присуствувал на натпревар на Лејкерси.

Познатиот актер престана да снима филмови пред повеќе од десет години. Негов последен филм е How Do You Know од 2010 година, каде глуми покрај Рис Витерспун, Пол Рад и Овен Вилсон.

Легендарниот Џек Николсон боледува од деменција: Тажно е што тој заминува на тој начин

Ќе ви се допадне

AnimeBee: Scissor Seven Season 2 anime episode 10 online free at https://animebee.to stream anime online

Website https://aniwatch.pro: Watch the Garden of sinners Chapter 6: Fairy Tale. (Oblivion Recording) aniwatch Episode Full watch anime free

Daimidaler: Prince vs. Penguin Empire (Dub) (https://animetv.cc/m/vg15) Episode 12

https://wcostream.cc wcostream dragon ball

Rocket Girls (https://animefreak.ws/m/10Ej) Episode 12