Џемпер и високи чизми – шик за оваа есен

By

Предимензиониран џемпер или блузон е едно од парчињата што ќе ја обележат оваа сезона.

dobivaj vesti na viber

Актуелни се и во уличната мода исто колку што ги гледаме и во едиторијалите во модните магазини, во излозите, како и како дел од дневниот неформален изглед на познатите.

Една комбинација во која се особено популарни е онаа со чизмите над колена.

Џенифер Лопез, Рита Ора, Бела Хадид, се само дел од ѕвездите што оваа сезона често може да ги видиме во шик широк џемпер комбиниран со високи чизми, рамни или на висока потпетица.

Оваа есен комбинирајте го овој стил.

Ќе ви се допадне