Елтон Џон ја продолжи светската турнеја по две години пауза

By

Британскиот музичар Елтон Џон (74) со концертот во Њу Орлеанс што се одржа синоќа, ја продолжи светската турнеја Farewell Yellow Brick Road. Ова е негов прв настап по скоро две години, откако ја прекина турнејата поради пандемијата и операцијата на колкот.

dobivaj vesti na viber

Концертот го отвори со песната Bennie And The Jets и имаше одличен и енергичен настап што траеше повеќе од еден и пол час, пишуваат американските медиуми.

Светската музичка легенда светската турнеја ја почна на 8 септември 2018 година во Апентаун, Пенсилванија, а последниот концерт го одржа на стадионот „Вестерн Сиднеј“ во Сиднеј, на 7 март 2020 година.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

sites to watch anime Dragon Ball Super (Dub)

anime freak tv The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AnimeFreak Dragon Ball Super Episode 123

anime to watch AnimeFreak Tokyo Revengers

tải go88