(Фото) Борис Џонсон го покажа синот, има иста фризура како татко му

By

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга Кери Симондс го покажаа својот син Вилферд Лори Николас Џонсон. На фотографијата на Која Кери го држи малиот Вилферд се гледа дека бебето ја има истата фризура како и неговиот татко.

dobivaj vesti na viber

Британскиот премиер на 29 април го доби синот. Кери се породи во раните утрински часови во болница во Лондон. Веста за бебето ја пренесе нивниот портпарол и порача дека брачната двојка им се заблагодарува на одличниот медицински тим во породилиштето.

Гордите родитеи фотографиите од синот ги објавија на „Инстаграм“.

„Вилферд го доби името по дедото на Борис, а Лори по мојот дедо. Не можам да бидам посреќна, моето срце е целосно исполнето“, напишла Кери.

Таа претходно беше одговорна за пијарот на Конзервативната парија, а сега работи за организацијата Oceam, која се занимава со зачувување на околината. Во март открија дека го очекуваат своето прво дете, иако на почетокот го очекуваа на лето. За Кери ова е прво дете, додека Борис веќе има шест деца, пишуваат британските медиуми.

 

 

 

 

Ќе ви се допадне