(Фото) Бритни Спирс се тетовираше по целото тело

By

Пејачката Бритни Спирс објави фотографија на која таа е тетовирана по целото тело. Бритни се тетовирала со смеса која се прави од билкaта хена, а цртежите што се нанесуваат на кожата траат од седум до петнаесет дена.

dobivaj vesti na viber

Таа во својата објава напишала дека малку се занела.

„Се занесов со хената. Мислам дека на другата фотографија сакав да имам боемски изглед. Не сум сигурна зошто рацете ми се на колковите. Мислам дека сакам само вниамние“, напишала Бритни во описот на фотографијата што ја објавила на „Инстаграм“.

 

Ќе ви се допадне