(Фото) Џулија Робертс не одолеа на боб-фризура

By

Холивудската актерка Џулија Робертс од почетокот на својата кариера речисиго нема променето својот изглед, а освен што вешто ѝ пркоси на годините, модните критичари велат дека таа постојано има иста фризура.

Актерката вели дека боб-фризурата во моментов е светски хит и поради тоа ниту таа не успеала да ѝ оддолее. Џулија вели дека по долго размислување решила да ја скрати својата долга коса за речиси десет сантиметри.

Таа со својот нов изглед се пофали на „Инстаграм“, а фотографијата ја објави нејзиниот фризер Серж Нормант. Серж вели дека боб-фризурата е една од најпосакуваните фризури и речиси одговара на секого, а и лесно се прави.

Ќе ви се допадне

AniWatch watch anime dub: Death Note Episode 37

AnimeDao watch anime: Watch Death Note (Dub) Episode 12 (https://animedao.nl/m/3DA0/ep-12)