(Фото) Едноставна и опуштена – Моника Белучи на одмор во Грција

By

Италијанската актерка и една од најубавите жени во светот, Моника Белучи, е на летување во Грција. Во опуштено издание, со фустан на точки и влечки, 55-годишната Моника веќе некое време ужива на островот Парос со пријателите и ќерките, каде што стасаа со приватен авион.

И покрај своите години, актерката изгледа одлично. Фотографирана на ручек во еден ресторан, фановите коментираат дека таа успева да го одржи младешкиот изглед.

 

Ќе ви се допадне