(Фото) Лејди Гага ќе ја игра црната вдовица на Маврицио Гучи

By

Светска поп-ѕвезда Лејди Гага деновиве е во Рим, каде што ќе го снима филмот „ Гучи“. Таа ќе ја игра улогата на Патриција Реџани, поранешната сопруга на Маврицио Гучи, италијанскиот моден магнат, првиот човек на брендот „ Гучи“. Патриција, попозната по прекарот Црната вдовица, поминала 18 години во затвор затоа што ангажирала професионален убиец за да го убие својот поранешен сопруг во 1995 година.

Режисер на филмот е Ридли Скот, а во него ќе играат и Роберт де Ниро, Џаред Лето, Ал Пачино и Адам Драјвер.

Позната по своите екстравагантни модни комбинации, Гага само мал број минувачи можеле да ја препознаат поради драстичната промена на нејзиниот изглед, особено на бојата на косата. Пред само неколку месеци таа имаше розова боја на косата, на инаугурацијата на Џо Бајден беше платинесто русокоса, а сега пејачката е бринета.

Ќе ви се допадне

Watch Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song Episode Full - Cam at website https://animefreak.ws. See more anime freak site

Interspecies Reviewers (https://crunchyrollfree.com/m/jbZg) Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll premium account 2020