(ФОТО) Погледнете ја Адријана Лима, без грам шминка

Манекенката позираше во природно издание, а обожавателите беа воодушевени.

Адријана Лима е една од најубавите жени на светот. Манекенката, каде и да се појави, блеска. Често е на разноразни настани, каде можеме да ја видиме дотерана, а со својата појава ги воодушеви многумина луѓе ширум светот.

Дека Адријана е врвна убавица, докажува и новата фотка која ја објави на Инстаграм. На неа позира без тронка шминка, а нејзиното природно издание ги воодушеви нејзините обожаватели.

Сликата собра преку 300.000 лајкови за само два дена. Доколку не сте знаеле, Адријана Лима има ново момче, турскиот писател Метина Хари, а како и двајцата разменуваа нежности, можете да погледнете на следниот линк:

 

Дали Адријана ви е поубава без шминка?

Scroll to Top