(Фото) Принцезата Шарлот го прослави петтиот роденден

By

Принцезаа Шарлот, ќерката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, вчера го прослави петтиот роденден. Нејзината мајка по тој повод објави фотографии од неа кои има намера да ги искористи во хуманитарна акција.

dobivaj vesti na viber

На фотографиите кои ги направила Кејт, може да се види како Малата Шарлот помага во пакувањето на пакетите со храна и помош за пензионерите кои жиеат сами, а кои се особено погодени од пандемијата со коронавирусот.

Шарлот и нејзините браќа, принцовите Џорџ (6) и Луси (2), со своите родители престојуваат на имотот во Норфолк, со оглед на наредбата да се остане дома, која ја издаде Британската влада во борбата против коронавирусот.

Вилијам и Кејт, како и многу родители повторно минуваат низ периодот кога учат со нивните деца, Шарлот и Џорџ, со оглед на тоа дека поради пандемијата, школите се затворени.

Ќе ви се допадне