(Фото) Се омажи пејачката Меган Трејнор

By

Поп-пејачката Меган Трејнор, која се прослави со песната All About the Basѕ, се омажи викендов за глумецот Дарил Сабара, на нејзиниот 25. роденден. Свадбата се одржала во Лос Анџелес, во дворот на семејната куќа на глумецот. На забавата присуствувале 100 блиски пријатели и членови на семејството на младенците, а првите слики од свадбата ги објави магазинот „Пипл“.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime freaks anime: Naruto (Dub) Episode 220

AnimeHeaven arifureta anime heaven: Watch Bleach (Dub) Episode 209