(Фото) Се повреди ѕвездата од „Игра на тронови“ Лена Хеди, ќе паузира со снимање шест недели

Ѕвездата од „Игра на тронови“ Лена Хеди доживеа незгода по која ќе мора да паузира со снимањето шест недели. Глумицата објави дека ја повредила десната нога која сега ѝ е во гипс.

Хеди се движи со помош на патерици, а дека е фрустрирана покажа на „Инстаграм“, каде напиша дека ќе мора да чека ѝ да се опоравува шест недели.

Фановите се пошегуваа па ѝ коментираа дека најдобро периодот би го искористила да ги изгледа сите осум сезони од „Игра на тронови“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lena Headey (@iamlenaheadey)

Scroll to Top