(Галерија) Дом покрај океанот, Дејвид и Викторија Бекам купија апартман во Мајами

By

Славниот англиски фудбалер Дејвид Бекам и неговата сопруга, познатата модна дизајнерка Викторија купија луксузен апартман во Мајами, вреден 24 милиони долаги.

Апартманот се наоѓа во луксузна зграда дизајнирана од славната архитетка Заха Хадид. Станот има поглед кон Атланскиот океан, а во него има пет спални и неверојатен луксуз.

Двојката поглемиот дел од своето време го минуваат во Мајами, особено откако Дејвид стана ко-сопственик на фудбалскиот клуб Интер-Мајами.

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Asa made Jugyou Chu! anime episode Full online free at https://animetv.cc watch anime online

AnimeKisa: Maruruk's Everday (Dub) anime episode 4 online free at https://animekisa.in watch anime

Dirty Pair Flash (Dub) Episode 6

AnimeFreak: UQ Holder! (OVA) (Dub) anime episode 3 online free at https://animefreak.ws attack on titan animefreak

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimebe

Snupps: https://www.snupps.com/animeflixnl