(Галерија) Хосе Армандо не старее

By

Актерот Фернандо Колунга денес има 54 години, а македонската публика го запозна во неговите рани триесетти. Тогаш беше хит на малите екрани, а во серијата „Есмералда“ беше го глумеше Хосе Армандо.

За многумина Фернандо беше најинтересен поради својот изглед.

И денес, судејќи по фотографиите што ги објавува на Инстаграм, тој како воопшто не се променил. Фановите велат, популарниот Хосе Армандо како да запрел во времето.
Ќе ви се допадне