Глумецот Џони Оу обвинет за обид за убиство

By

Кубанско-порториканскиот глумец Џони Оу, односно Хуан Ортиз, е во затвор по обвинувањето за обид за убиство. Тој бил уапсен кон крајот на мај, а неделава треба да се појави пред судот. Семејството се обидува да собере 1,12 милион долари за кауција.

Порталот „Ти-ем-зи“ објави судска документација во која се наведува дека Ортиз заедно со Армандо Мигел Наваро пукал во Брајан Дјук. Според доказите, Наваро бил тој што пукал со пиштол, а засега не јасно каква е улогата на Ортиз во сето тоа. Нападот, според документите, е означен како „судир меѓу улични банди“.

Ортиз е познат по улогите во филмовите „Ел Камино“ (продолжението на Breaking Bad), „Пеперминт“, биографскиот „Али“ и други.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

https://wcostream.cc we bare bears wcostream

Watch Blade Dance of the Elementalers Episode 12

Website https://animetv.cc: Watch Un-Go animetv Episode 11 anime tv streaming

Docs google: https://docs.google.com/forms/d/1iN3YIkOprZOHSneBDrRO88unD2aEy3WBOsWemuaJ5GI/edit?usp=sharing

Findery: https://findery.com/gogoanimebe