Холивудски ѕвезди со полициско досие за тешки кривични дела

Голем број на славни холивудски ѕвезди завршиле во затвор поради ситни прекршоци во сообраќај или непримерно однесување. Меѓу нив има и такви кои сториле и тешки кривични дела.

Целата нивна документациј и досе се наоѓаат во архива, а сега на социјалните мрежи се појавија и фотографии кои се направени пред влезот во ќелијата.

Бил Козби, Хедер Локлир, Џастин Бибер, Риз Витерспун, Парис Хилтон се само некои од познатите кои се нашле во затворските ќелии.

Бил Козби (81) е еден од рекордерите со најголем број на фотографии во полициската архива. Една од нив настанала на крајот на септември годинава, а направена е кога е осуден на затворска казна поради сексуално злоставување на жени.

Хедер Локлир (57) е приведена на 25 јуни, затоа што се омажила за полицаец и лекар. Тоа не е единствениот пат оваа година да заврши во полиција. Уште еден инцидент се случил неколку месеци пред овој, откако се тепала со своето момче.

Џастин Бибер (24) не можел да ја избегне фотографијата за полициската архива. Пејачот возел под влијание на алкохолот, без возачка дозвола, а тогаш давал и отпор против апсењето. И покрај овие бројни прекршоци, тој позирал насмеано.

Посрамена Риз Витерспун (42) не можела да погледне во камерата. Актерката ја привеле поради непримерно однесување откако нејзиниот сопруг Џим Тот (38) бил уапсен поради возење во пијана состојба.

Линдѕи Лохан (32) 2013 година ја прекршила условната казна, па морала повторно да застане пред полицискиот објектив. Нејзината мајка Дина (56), таткото Мајкл (58) и поранешната девојка Саманта Ронсон (41) имале слични фотографии.

Скандалозната Парис Хилтон (37), која своевремено на други им нудела дрога и самата ги користела. Пред осум години полицијата ја привела во Лас Вегас, поради поседување на кокаин.

Ниту на Кардашијан не и е непознато кршењето на законот. Клои (34) пред десет години добила своја фотографија и досие затоа што возела под влијание на алкохол.

Поради возење во пијана состојба, фотографија добил и Мел Гибсон (62).

Чарли Шин (53) е сериски прекршител на законот. Тој, меѓу останатото е уапсен во 2009 година, поради обвинение за семејно насилство.

Метју Меконахи (49) својата фотографија ја заслужил поради поседување на марихуана и давање на отпор при апсење во Тексас далечната 1999 година.

Мајк Тајсон (52) за божиќните празници во 2006 година е приведен поради возење во алкохолизирана состојба и поседување на кокаин, а како се чини на сликата, не изгледа дека не знае каде се наоѓа фото-апаратот.

Актерот Тим Ален (65) во седумдесетите години од минатиот век лежел во затвор поради поседување на 1,5 килограми кокаин.