Кание Вест го објави својот десетти албум

By

Американскиот рапер Кание Вест го објави десеттиот студиски албум Donda. Од неделата, тој е достапен на стрим-платформите. Вест ја одложуваше промоцијата неколку пати поради пандемијата со коронавирусот. Тој го најави уште пред две години.

dobivaj vesti na viber

Организираше и три големи јавни собири во САД, во Атланта, Лас Вегас и Чикаго, каде што сите можеа да ги слушнат песните од новиот албум.

Објавувањето на албумот Вест официјално го објави на „Инстаграм“ неколку часа порано од неговиот менаџер Бу Тијам.

Ќе ви се допадне