Кели Кларксон мора да му плаќа на поранешниот маж месечна издршка од 200.000 долари

By

Судот во Лос Анџелес ѝ наложи на пејачката Кели Кларксон месечно да му плаќа на својот поранешен маж, Брендон Блексток, 200.000 долари, за издршка за него и за нивните две малолетни деца, Ривер (7) и Ремингтон (5).

Пејачката, текстописец и водителка на „Шоуто на Кели Кларксон“, чиј имот е проценет на 45 милиони долари, месечно заработува по 1.583.000 долари. Сега таа дел од парите мора да ги дава на нејзиниот поранешен маж и менаџер со кого се разведе лани.

Судот од Кларксон бара да плати и 1,25 милиони долари за да ги покрие адвокатските трошоци на Брендон, кои настанале со разводот.

За потсетување, Кларксон се прослави како прва победничка на музичкото шоу „Американски идол“ во 2002 година.

Ќе ви се допадне

https://animepahe.cc anime streaming

Sound! Euphonium Episode 14 – Ready, Set, Monaka (https://animetv.cc/m/PlmJ) Episode Full

Watch Bishoujo Senshi Sailor Moon SuperS Specials (Dub) Episode Full

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Forum fastcap: https://forum.fastcap.com/profile/animefreakws/

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011847