Лејди Гага итно пренесена во болница

By

Според Би-би-си, Лејди Гага била итно пренесена во болница кога се пожалила на многу силни болки. Пејачката пред неколку дена призна дека е во лоша здравствена состојба и дека одреден период ќе се оддалечи од музиката. Таа ја откажа посетата на Рио де Жанеиро, каде што требаше да учествува на големиот музички фестивал „Рок во Рио“.

dobivaj vesti na viber

Веднаш потоа таа им се обрати на бразилските фановите преку „Твитер“.

„Бразил, не се чувствувам доволно добро за да дојдам на ‘Рок во Рио’. Би направила сè за вас, но сега треба да се погрижам за себе. Ве молам за прошка и разбирање, ветувам дека ќе дојдам и ќе излезам на сцената што е можно побргу“.

По ова, Лејди Гага призна дека боледува од фибромијалгија, болест што е проследена со хронична болка во мускулите и коските, замор и проблеми со спиењето и меморијата.

 

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

Attack on Titan Season 3 (Dub)

ani watch app Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

AniWatch My Hero Academia Season 3 (Dub)

Naruto (Dub)

tải go88